Kontaktujte nás: +420 773 317 097 | rezervace@stara-pekarna.cz recepce@stara-pekarna.cz
0 Kč

 Vítáme Vás v rodinném wellness hotelu Stará Pekárna

založeno 1797

 

V těsné blízkosti Libereckého zámku a zámeckého parku Vám poskytneme ubytování a odpočinek v útulných pokojích hotelového standardu a v historickém stylu. Výhodné umístění na klidném místě v centru města poskytuje snadné spojení pěšky nebo městskou dopravou na Ještěd, do ZOO, aquaparku, iq parku, Jizerských hor a i do blízkého Jablonce nad Nisou a okolí. Těšit se můžete i na tradiční pekařské speciality.

Nově zrekonstruovaný rodinný  hotel Stará Pekárna Vám nabídne historicky laděný interiér a přátelské prostředí s možností využití standardů dnešní doby, včetně bezplatného využití bezdrátového internetu a internetové televize. Privátní parkoviště je v našem uzavřeném areálu ZDARMA.

V jídelně a společenské místnosti vám poskytneme lahodnou snídani formou bufetu, vydatné domácí speciality, místní a plzeňské pivo, tuzemská a zahraniční vína. 

Za teplého počasí si můžete odpočinout na slunné zahradě.

 

... a ještě trochu historie

Když se hrabě Kristian Filip Clam Gallas na konci 18. století rozhodl založit novou reprezentativní čtvrť pro bohaté měšťany města tehdejšího Liberce, vybral si krásné místo v centru města, vedle zámeckého parku, umístěné na hlavní příjezdové trase od Prahy. Tato čtvrť dostala na jeho počest jméno Kristiánov.

Zámeckým architektem byl vytvořen návrh zástavby, v jejímž středu byl park obklopený pozdně barokními a klasicistními domy. Zde byla v roce 1797 postavena místním pekařem pekárna, která celou nově vzniklou čtvrť provoněla čerstvým chlebem.

Po více než 200 letech se nám podařilo dotknout se alespoň kousku historie a tu Vám nabídnout při ubytování ve stylovém wellness hotelu  Stará Pekárna.

Rezervace - Hotel Stará pekárna

Kdo u nás byl..