Kontaktujte nás: +420 773 317 097 | rezervace@stara-pekarna.cz recepce@stara-pekarna.cz
0 Kč

Kdo u nás byl..

Když se hrabě Kristian Fiip Clam Gallas rozhodl koncem 18. století založit pro bohaté občany města novou čtvrť, našel vhodné místo vedle Libereckého zámku. Pravděpodobně to mohl být on, kdo jako jeden z prvních navštívil místního pekaře a pochválil jeho pekařské umění.

Dle místních pamětníků v sousedství bydlel v té době ještě malý kluk Vlasta Burian. Proč by i on nepřišel ochutnat čerstvé sladkosti.

I Božena Němcová se tu zastavila, neboť zde na náměstí, pravděpodobně na faře, dva roky pobývala. I když se svým mužem nebyla údajně zcela šťěstna, věříme, že si u místního pekaře alespoň krátké chvíle ku své radosti osladila.

Sláva libereckého zámku byla veliká, tak věříme, že i další rodáci z okolí, zde na kousek dobrého pečiva přišli. Jedním z nich byl jistě i Ferdinand Porsche, zakladatel proslulé značky automobilů.

Přijďte i Vy ochutnat historii a zakusit atmosféru, kterou zde zanechali naši slavní předci. Věříme, že každý krásný okamžik se zapíše do stěn domu a dále bude přenášet pocity radosti a klidu na další hosty.


Rezervace - Hotel Stará pekárna

Kdo u nás byl..